14 грудня День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

10 листопада 2006 року Президентом України був підписаний Указ N 945/2006 про відзначення 14 грудня пам’ятної дати – Дня вшанування  учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У ліквідації катастрофи на Чорнобильській АЕС брали участь більше 400 громадян нашого міста. Вони стали на наш захист, на ліквідацію наслідків цієї страшної аварії, внаслідок чого зазнали опромінення у великих дозах. Ця атомна катастрофа не стала планетарною лише завдяки мужності і героїзму людей, які зупинили її ціною свого життя і здоров’я.

На сьогоднішній день в нашому місті проживає 169 ліквідаторів, 22 сім’ї, які втратили годувальника внаслідок катастрофи та 88 сімей, які змушені були покинути свої домівки внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Управління соціального захисту населення проводить постійну роботу по виявленню соціально-побутових та інших проблем чорнобильців та сприяє їх вирішенню. Протягом року виплачуються компенсації та надаються пільги, передбачені законодавством України. Управління також сприяє в отриманні інвалідами-чорнобильцями безоплатного санаторно-курортного лікування, так у цьому році 14 осіб пройшли санаторно-курортне лікування у санаторіях України за рахунок коштів державного бюджету.

Для вшанування  учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС розпорядженням міського голови №33-2016р. від 19.02.2016 року перейменовано вулицю Щорса на вулицю Героїв Чорнобиля.

Розпорядженням міського голови затверджені заходи з підготовки та відзначення у 2018 році Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відповідно яких в закладах освіти пройдуть зустрічі з ліквідаторами, в місцевих бібліотеках проводитимуться тематичні виставки, присвячені пам’ятній даті.

Виділені кошти на виплату одноразової грошової допомоги для 169 ліквідаторів Чорнобильської катастрофи та 22 сімей, які втратили годувальника, хвороба і смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи в сумі 46200 грн. Грошова допомога перерахована на особові рахунки ліквідаторів.

14 грудня 2018 року в місті відбудеться відкриття дошки пошани з метою вшанування  учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Велика подяка усім ліквідаторам, які зберегли життя наступним поколінням. Ми завжди будемо пам’ятати героїв, які здійснили подвиг заради майбутнього.

Вічна слава і пам’ять тим, хто ціною свого життя врятував світ від страшної трагедії, низький уклін всім, хто брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській  атомній станцій від усього врятованого Вами народу, від усього людства.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *