Як отримати статус учасника бойових дій (УБД) добровольцям, які захищали країну в перший місяць повномасштабного вторгнення у складі добровольчих та інших військових формувань
Вимоги до свідчень
Зразок свідчень розміщений на сайті Мінветеранів. У свідченнях відомості про факти, події рекомендовано викладати чітко, аргументовано, однозначно. Інформація повинна стосуватися безпосередньо вашої участі у заходах для оборони України.
Усі свідчення мають бути нотаріально завіреними.
До періоду вашої безпосередньої участі у заходах для оборони України буде включений період, який підтвердять усі свідки.
Якщо вам відмовили у наданні статусу
У повідомленні має бути зазначена причина відмови. Ви можете усунути причину відмови і подати документи знову.
Або оскаржити це рішення відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» та/або в судовому порядку.
Де отримати безоплатну правничу допомогу
Якщо потрібна юридична допомога — звертайтеся до системи безоплатної правничої допомоги. Щоб отримати усну консультацію юриста, телефонуйте безкоштовно 0 800 213 103, пн-пт 8:00 – 18:00.
Також отримати консультацію юриста можна у приватному повідомленні в Telegram, Facebook, Instagram. Або очно у найближчому бюро правничої допомоги чи в консультаційному пункті у ЦНАП.
Алгоритм дій для отримання статусу учасника бойових дій відповідно до пункту 25 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».