Як отримати допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам

20 березня Уряд постановою №332 затвердив новий Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. 

ХТО МАЄ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ?

Допомога надається особам, які:

  1. Перемістилися з Криму, та 14 інших регіонів України, де проводяться бойові дії.
  2. Включені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ?

Для отримання допомоги ВПО подає заяву:

  • через мобільний додаток ДІЯ:
  • до районних, міських, селищних, сільських органів соцзахисту, ЦНАПу або уповноваженої особи органів місцевого самоврядування.

ЯКИЙ РОЗМІР ДОПОМОГИ?

Допомога внутрішньо переміщеним особам, які звернулися за її наданням до 14 квітня 2022 року, надається починаючи з березня 2022 року на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу у таких розмірах:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн;
  • для інших осіб – 2 тис. грн.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

ЩО РОБИТИ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ, ЯКІ ОТРИМУВАЛИ ДОПОМОГУ ВІДПОВІДНО ДО 505 ПОСТАНОВИ?

ВПО, які станом на 01.03.2022 отримували допомогу відповідно до Урядової постанови №505, буде автоматично призначена допомога, яка надається відповідно до постанови № 332.

ЧИ ВПЛИВАЄ РОЗМІР ДОПОМОГИ НА ІНШІ ВИПЛАТИ?

Ні. Розмір допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги. Крім того, розмір допомоги не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.

ЧИ МОЖНА ОТРИМУВАТИ ОДНОЧАСНО ДОПОМОГУ НА ПРОЖИВАННЯ ВПО ТА КОМПЕНСАЦІЮ ВИТРАТ ЗА ТИМЧАСОВЕ РОЗМІЩЕННЯ ВПО?

Так. Відповідно до Урядової постанови №333 компенсацію витрат за тимчасове розміщення ВПО, можна отримати особам тільки за тих переселенців, які не отримують допомогу на проживання, призначену відповідно до 505 постанови. В той же час, такого обмеження нема у разі отримання допомоги відповідно до постанови № 332.

Власникам житлових приміщень необхідно внести відомості щодо приміщень приватного житлового фонду, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб, до веб-ресурсу “Прихисток” та подати заяву до виконавчого комітету Шепетівської міської ради.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *