Про підвищення розміру деяких видів державних допомог

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №79 “Деякі питання призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” передбачено, що з 01.01.2022 розмір надбавки на догляд особам з інвалідністю з дитинства 1 групи підгрупи А та дітям з інвалідністю підгрупи А становить 200% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір допомоги з надбавкою на догляд становить:

​Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства​ та дітям з інвалідністю

особам з інвалідністю з дитинства І гр. підгрупи А (з надбавкою на догляд)

6589,80 грн.
на дітей з інвалідністю підгрупи А до 6 років (з надбавкою на догляд) 5553,80 грн.
на дітей-інвалідів підгрупи А від 6 до 18 років (з надбавкою на догляд) 6589,80 грн.

Також, при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям відповідно до ст. 9 Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік»  збільшено відсоткове співвідношення до прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 45 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю таке співвідношення становить 100 відсотків, для дітей – 130 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Перерахунок вищезазначених видів допомоги проведено автоматично, без звернення громадян і починаючи з січня 2022 року допомога буде виплачена у збільшених розмірах.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном «гарячої» телефонної лінії  49151 або в інформаційному центрі управління праці та соціального захисту населення за адресою вул. Островського, 4.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *