Муніципальна няня

В Міністерстві соціальної політики України наголошують, що «муніципальна няня» вирішує відразу кілька проблем:

1. Підтримка українських сімей, в яких народжуються діти. Незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці держава виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню.

2. Підтримка жінок працездатного віку, які працюють нянями. Адже нині «помічницю мами» рідко оформляють офіційно. Зазвичай це тіньова зайнятість, яка не є вигідною для тих, хто ще не досяг пенсійного віку. А ринок праці в Україні свідчить, що нянями в основному працюють ті, кому до пенсії залишилося 5 і більше років. Тож, держава, турбуючись про гідну пенсію для таких жінок, пропонує «офіційне» працевлаштування по догляду за дітьми.

3. «Страхування» сімей від недобросовісних нянь. Формалізація відносин між батьками та нянею додасть ще більшої відповідальності й впевненості обом сторонам. Няня, отримавши офіційне працевлаштування, отримає впевненість у завтрашньому дні, а мама гарантію, що її дитина у надійних руках. А Уряд потурбується про соціальний захист обох.

Як це має бути на практиці

Що мають робити батьки, щоб отримати компенсацію

– Батьки самостійно обирають няню, укладають з нею цивільно-правовий договір, який, до слова, не потребуватиме нотаріального завірення.

– Далі мають подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня».

– Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Що має робити няня: 

– Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91/ юридична особа підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата. 

*КВЕД 88.91 – Денний догляд за дітьми
КВЕД 97.00 – Діяльність домашніх господарств як роботодавців для домашньої прислуги
КВЕД 78.20 – Діяльність агентств тимчасового працевлаштування
КВЕД 85.10 – Дошкільна освіта

Чому це вигідно для няні?

(Пояснення Мінсоцполітики на конкретному прикладі)

У містах мільйонниках місячна заробітна плата няні коливається від 8 до 10 тис грн.. Зареєструвавшись підприємцем 3 групи, жінка сплачуватиме щомісяця податок (5% від суми доходу) у розмірі 500 грн. і ЄСВ – 816 грн.. Це загалом 1319 грн.

Якщо жінці на даний момент 55 років, її пенсійний вік за умови наявності 30 річного страхового стажу настане у 60 років. Але жінка має всього 25 років страхового стажу. Урядовий проект «муніципальна няня» дає змогу за 5 років інвестувати у свій страховий стаж, при цьому офіційно отримуючи заробітну плату, яка на даний момент прирівнюється до середньої в Україні, і вийти на пенсію на три роки раніше.

Оскільки більшість нянь в Україні жінки працездатного віку, формалізація відносин з батьками стане практичною і для оформлення житлової субсидії. Адже офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу лише за умови сплати ЄСВ. А у випадку відкриття ФОПа єдиний соціальний внесок сплачується щомісяця і впливає на збільшення страхового стажу такої людини.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *