До уваги роботодавців та найманих працівників!

5 вересня на засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”.
Розпорядження передбачає проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.
Цей нормативний акт розроблено Міністерством соціальної політики України за результатами наради з питань детінізації ринку праці під головуванням Прем’єр-міністра України В.Гройсмана. Розпорядженням передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них змін з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.
Реалізація акта сприятиме підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людей, зменшенню застосування незадекларованої праці та посиленню дисципліни сплати податків і єдиного соціального внеску.
«Десятки сотні людей на підприємствах працюють неоформленими. Роботодавці деякі забирають у них право на достойну пенсію у майбутньому і на легальну роботу», – йдеться у повідомленні.
Для проведення заходів з легалізації найманої праці роботодавцями, Прем’єр – міністром В.Гройсманом надано місячний термін, тобто до 05.10.2018 року.
На сьогодні ще є час проявити відповідальне ставлення як до працюючих, так і до законів нашої держави і легалізувати працю усіх найманих працівників. Патріотизм та повага до держави і людей залежить у першу чергу від свідомості кожного роботодавця та працівника.
Після закінчення зазначеного терміну, всіма зазначеними контролюючими органами будуть проводитись перевірки, зокрема державними інспекторами праці виконавчого комітету Шепетівської міської ради, щодо виявлення неоформлених найманих працівників, маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності та інше.
Нагадаємо, що за порушення трудового законодавства у 2018 році роботодавцям загрожують чималі штрафи, а саме, за одного неоформленого працівника – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, а це 111 690 гривень.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *