День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших аварій у сфері атомної енергетики – аварія на Чорнобильській атомній електростанції, у ліквідації наслідків якої взяли участь понад 600 тис. людей. Саме їх мужності, героїзму та самопожертві присвячується пам’ятна дата – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цей день встановлений на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва «саркофагу» над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

Сьогодні біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг до 35-ї річниці її ліквідації та вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, на якому були присутні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, керівники міста, ветерани пожежної охорони, громадськість міста. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника, вшанували хвилиною мовчання тих, чиє життя відібрала наймасштабніша техногенна катастрофа.

Щороку, відповідно до рішення сесій міської ради, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та членам сімей померлих ліквідаторів, які належали до І та ІІ категорії, виділяються кошти для надання матеріальної допомоги до Дня пам’яті жертв Чорнобильської трагедії. В 2021 році на це було виділено 100,2 тис. грн., допомогу отримали:

Ліквідатори 1 категорії –  41 особа;

ліквідатори 2 категорії –   88 осіб

ліквідатори 3 категорії –   38 особи

сім’ї, які втратили годувальника – 24 особи.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *