Виплата субсидій готівкою

Кабінет міністрів ухвалив зміни до механізму виплати субсидій на житлово-комунальні послуги. Нові норми застосуватимуться з 1 лютого.

З березня паралельно діятимуть дві моделі монетизації субсидій. Так, у березні стартує друга модель — «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії.

Одночасно діятиме перша модель, яку впровадили із січня: вона передбачає розрахунки споживачами за послуги через «Ощадбанк» і за результатами вже цього опалювального сезону— виплату невикористаних субсидій готівкою. Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні — за квітневу комуналку.

Всю субсидію «старим» субсидіантам перерахують грошовим переказом через «Ощадбанк», а пенсіонерам її виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.
Для отримання грошового переказу необхідно звернутися до найближчого відділення «Ощадбанку» з паспортом та ідентифікаційним кодом. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії відкриють персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматах цих банків. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить «Укрпошта».

Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття, як обов’язковий платіж, скасовується.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *